Elektroninio pašto adresų skelbimas tinklalapyje

2014-12-22 10:03 (2014-12-22 10:19)

Tinklų ir informacijos saugumo ekspertai pastebi „spam“ srautų didėjimą beveik visose elektroninio pašto sistemose. Tam, kad „spam“ žinutės pasiektų milijonus žmonių, reikalingas didelis kiekis elektroninio pašto vartotojų adresų. Surinkti didelį kiekį šių adresų „spam“ siuntėjams padeda specialios kompiuterinės programos (angl. harvesting). Tokios programos nuskaito tinklalapiuose, pokalbių kambariuose bei kitose interneto tinklo srityse esančią informaciją, automatiškai suranda elektroninio pašto adresus ir juos nukopijuoja. Vėliau šie adresai panaudojami „spam“ žinučių siuntimui.

Kad viešai skelbiami elektroninio pašto adresai nebūtų lengvai prieinami adresų paieškos programoms ir vėliau panaudojami „spam“ laiškams siųsti, tinklalapių savininkai bei administratoriai privalo imtis veiksmų.

Vienas iš būdų yra  elektroninio pašto adresų paslėpimas panaudojant paveiksliuką, kuris atvaizduotų arba visą vartotojo elektroninio pašto adresą, arba tiesiog simbolį „@“. Kitas būdas adresą užrašyti taip, kad jis būtų žmogui lengvai suprantamas, tačiau tai klaidintų kompiuterinę adresų surinkimo programą (pavyzdžiui, vietoj simbolio „@“ rašyti „ETA“ ar pan.). Trečias būdas būtų panaudoti „Javascript“ priemones, kuomet  elektroninis pašto adresas lankytojams yra matomas įprastai, tačiau kode jis yra suskaidytas į atskiras dalis, dėl ko yra sunkiau randamas elektroninio pašto adresų paieškos robotams. Be to, galima naudoti įvairius simbolių kodavimo būdus.

Pavyzdžiai, kaip skelbti elektroninio pašto adresus tinklalapyje: